زمان تعویض فیلتر :

یکی از عوامل مهم و تکنولوژی اسمز معکوس و کارکرد بهینه دستگاههای تصفیه آب خانگی سرویس های دوره ای و تعویض به موقع فیلترها می باشد.

1)      نکته ای که در استفاده از دستگاههای تصفیه آب خانگی بسیار پر اهمیت است این است که اگر زمان تعویض فیلتر دستگاه بنا به هر دلیلی بگذرد چون این فیلتر با گذشت زمان از آلودگیهای مختلف اشباع شده  ممکن است خود باعث آلودگی آب شود.

مکانیزم دستگاههای تصفیه آب طوری طراحی شده است که هر فیلتر دستگاه به عنوان پیش فیلتر  فیلتر بعدی دستگاه عمل خواهد کرد و پر واضح است که اگر هر فیلتر که محافظ فیلتر بعدی خود است به موقع تعویض نشود باعث از بین رفتن فیلتر بعدی و نهایتا کل فیلترهای دستگاه میشود

شایان ذکر است که عوامل موثر در تعویض فیلترهای دستگاههای تصفیه آب خانگی عبارتند از

· نوع و کیفیت فیلترها :

تمامی فیلترها چه ار لحاظ مواد تشکیل دهنده چه از لحاظ کشور سازنده و چه از لحاظ تاریخ تولید و انقضا باید مورد بررسی قرار بگیرد. کیفیت فیلتر رابطه مستقیم با زمان مورد انتظار جهت تعویض فیلتر دارد.
(بعنوان مثال فیلتر مرحله ای 1 (P.P) در کیفیت فیلتر 5 میکرون در 4 ماه و در 1 میکرون 6 ماه زمان مورد انتظار جهت تعویض فیلتر می باشد.که این موضوع از روی تغییر رنگ فیلتر قابل تشخیص است)

· عمر فیلتر :

دو پارامتر مهم زمان و حجم آب ورودی در تعیین میزان عمر مفید فیلتر در اهمیت است

عمر فیلترهای دستگاههای تصفیه آب خانگی یا از لحاظ حجم آب ورودی و یا ترکیبی از هر دو تعیین شده است.(بعنوان مثال 20 لیتر 3000 گالن در 8 ماه)

بنابراین ممکن است میزان مصرف آب و یا تاریخ از حد مجاز عبور کرده باشد که همه این موارد در روی فیلتر درج خواهد شد

· میزان ناخالصی آب منطقه مورد استفاده دستگاه تصفیه آب :

بدیهی است که هر چه TDS  و یا آلودی ها و رسوبات آب منطقه مورد استفاده دستگاه تصفیه آب بیشتر باشد عمر فیلترها کوتاهتر خواهد شد.

· میزان مصرف :

همانطور که در قسمت قبل با ذکر مثال عنوان شهر علاوه بر زمان مورد استفاده فیلتر میزان آب ورودی دستگاه مورد اهمیت است . یعنی هرچه میزان آب ورودی دستگاه بیشتر باشد عمر فیلتر کوتاهتر خواهد بود.

عمده کیفیت آب دستگاههای تصفیه آب بستگی به سرویسهای دوره ای و استفاده از فیلترهای مرغوب و استاندارد دارد.

لذا در این بخش میکوشیم مختصری در مورد انواع فیلترها و تشخیص زمان تعویض فیلترها توضیحاتی ارائه دهیم. 

 

عملکرد فیلترها

 

1-فیلتر مرحله اول پرو پلین ( PP) :

این فیلتر از جنس پلی پروپلین 100% خالص فشرده 5 میکرون می باشد.

عمده وظیفه اصلی این فیلتر در مرحله اول حذف کلوییدهای بزرگ و زنگ آهن ناشی از لوله کشی و کلیه گل و لای و رسوبات و ذرات معلق از آب می باشد.

معمولا عمر مفید این فیلتر 4 ماه از زمان شروع استفاده از دستگاه می باشد که از روی رنگ فیلتر که به رنگ قهوه ای تیره م یشود قابل تشخیص است

2-فیلتر مرحله دوم کربن فعال (UDF) :

عمده وظیفه این فیلتر که از پوسته نارگیل تشکیل شده است حذف کلر تری هالومتان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی محلول در آب و همچنین بهبود رنگ و طعم آب معمولا عمر مفید این فیلتر به میزان آلودگی ها و ترکیبات مواد شیمیایی آب ورودی منطقه مورد استفاده دستگاه تصفیه آب بستگی دارد که عمدتا حداکثر 4 الی 5 ماه می باشد.

 3-فیلتر مرحله سوم کربن بلاک :

نحوه عملکرد این فیلتر تکمیل کننده کامل مرحله دوم می باشد که مولکول های ریز و مواد آلی موجود در آب را یکبار دیگر جذب میکند و باعث بهتر شدن طعم آب می شود حذف کلر تری هالومتان ها و بیشتر مواد شیمیایی آلی محلول در آب و همچنین بهبود رنگ و طعم آب معمولا عمر مفید این فیلتر به میزان آلودگی ها و ترکیبات مواد شیمیایی آب ورودی منطقه مورد استفاده دستگاه تصفیه آب بستگی دارد که عمدتا حداکثر 4 الی 5 ماه می باشد

لازم بذکر است که جهت بهبود عملکرد دستگاه و طول عمر دستگاه تصفیه آب یا بهتر است دقت بیشتری در سرویسهای دوره به خصوص در 3 مرحله اولیه دستگاه که عمده تصفیه آب را انجام شود.

4- فیلتر مرحله چهارم ممبراین  (MEMBERAN)  :

توضیحات در بالا آمده است.

5- فیلتر پست کربن (POST CARBON ) :  

این فیلتر از جنس پوسته نارگیل می باشد که عمده وظیفه اصلی آن جلوگیری از تغییر یافتن بو طعم و رنگ آب تصفیه شده و ذخیره شده در مخزن دستگاه است

عمر مفید این فیلتر حداکثر 1 سال بوده که این مقدار بستگی به عوامل مختلفی از جمله : ناخالصی ها و آلودگی های آب منطقه مورد استفاده دستگاه – میزان مصرف روزانه – و انجام سرویس های دوره ای دستگاه تصفیه آب دارد. در صورت عدم تعویض بموقع این فیلتر آب ذخیره شده در مخزن دستگاه دارای طعم و بوی نامطبوع خواهد شد.

جهت سفارش و خرید عمده فیلتر پست کربن با ما تماس بگیرید ... (فروش عمده فیلتر پست کربن با قیمت های ویژه )

6- فیلتر سوپر مینرال (SUPER MINERAL) :

در اینجا مهم ترین سوال در ذهن مصرف کنندگان صورت می پذیرد که تا این مرحله تمام توان دستگاه معطوف به از بین بردن املاح و آلودگی های محلول در آب بوده است. پس تکلیف املاح مورد نیاز بدن چه خواهد شد؟

از آنجایی که این دستگاه هوشمند نبوده و قابلیت تشخیص مفید یا مضر بودن املاح پیش روی خود را ندارد کلیه املاح را از بین خواهد برد پس با اضافه کردن مرحله ششم به نام مرحله سنگ های معدنی تمامی املاح مورد نیاز بدن ما از جمله

سدیم – پتاسیم – کلسیم و منیزیم  به مقدار مورد نیاز بدن تنظیم میکند.

عمر مفید این فیلتر حداکثر 1 سال بوده که این مقدار بستگی به عوامل مختلفی از جمله : ناخالصی ها و آلودگی های آب منطقه مورد استفاده دستگاه – میزان مصرف روزانه – و انجام سرویس های دوره ای دستگاه تصفیه آب دارد.
جهت سفارش و خرید عمده فیلتر مینرال با ما تماس بگیرید ...
(فروش عمده فیلتر مینرال با قیمت های ویژه )

برنامه زمان تعویض فیلتر برای دستگاه تصفیه آب به چه ترتیب است ؟

فیلتر های سه مرحله اول می بایست هر 6 ماه یكبار تعویض شوند. در صورت تعویض به موقع این فیلتر ها، ممبران RO گاه تا دو سال نیز عمر می كند. فیلتر كربن نهایی نیز می بایست سالی یكبار تعویض شود.این زمانها ، بیانگر حداكثر عمر مفید فیلتر ها هستند . لذا با توجه به كیفیت آب منطقه ممكن است فیلترها زود تر از موعد نیــاز به تعویض داشته باشند كه تشخیــص این امر به عهــده کارشناسان و نمایندگان فروش شرکت مــی باشد

چرا باید هر شش ماه یكبار فیلترهای دستگاه تصفیه آب را تعویض كنم؟
آنچه مسلم است هدف شما از خرید و نصب دستگاه تصفیه آب، تامین آب شرب بهداشتی و سالم برای خود و خانواده محترمتان است و مسلما شما خود را در برابر سلامتی خود و خانواده خود مسئول می دانید. اما ایا اطلاع دارید كه عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه ممكن است باعث شود كه دستگاه تصفیه آب شما دیگر قادر به تامین آب شرب سالم، بهداشتی و گوارا نباشد؟
عدم تعویض به موقع فیلترهای دستگاه تصفیه آب، علاوه بر اینكه در روند تصفیه آب اختلال ایجاد كرده و كیفیت آب تصفیه شده را زیر سؤال میبرد، از طرفی می تواند باعث وارد آمدن خسارت به اجزای دستگاه شده و شما را متحمل هزینه های بیشتری كند
چنانچه در توضیح دستگاهها و نیز در دفترچه دستگاه آمده است، فیلترهای پیش تصفیه كه شامل دو عدد فیلتر الیافی و یك عدد فیلتر كربنی هستند پس از شش ماه می بایست تعویض شوند. علت این است كه ذرات معلقی نظیر گل و لای، شن و ماسه، ذرات ناشی از خوردگی لوله ها و .... كه توسط فیلترهای الیافی از آب گرفته میشوند، در اطراف این فیلترها تجمع كرده و نه تنها باعث كاهش حجم آب ورودی به دستگاه می شوند بلكه، خود منشاء ایجاد آلودگی های ثانویه شده و محل مناسبی برای رشد میكروارگانیزمهای بیماری زا خواهند شد
همچنین فیلترهای كربنی كه وظیفه حذف گازهای شیمیایی، كلر و بهبود طعم و بوی نامطلوب آب را دارند، به طور متوسط پس از 6 ماه اشباع شده و قادر به جذب سطحی این نوع ناخالصی ها نمی باشند. در نتیجه گازهای شیمیایی و كلر محلول در آب از این فیلترها عبور كرده و نه تنها باعث افت كیفیت آب تولید شده میشوند بلكه به مرور زمان باعث صدمه زدن به ممبرین Ro شده و آن را تخریب می كنند. این درحالی است كه با تعویض به موقع این فیلترها می توان از وارد شدن صدمه به ممبرین RO جلوگیری كرده و هزینه های نگه داری دستگاه را به مقدار قابل ملاحظه ای كاهش داد
اشباع شدن فیلترهای كربن فعال، تجمع مواد آلی در این فیلترها را به دنبال دارد. مواد آلی جذب شده توسط این فیلترها پس از اینكه فیلتر دیگر قادر به جذب كلر نباشد، محیط بسیار مناسبی برای تغذیه و رشد باكتریها، انگلها و سایر میكروارگانیزمها را فراهم آورده و باعث بوجود آمدن مشكلات جدی در بهداشت و سلامت آب میشوند.
مسلم است كه تعویض به موقع فیلترهای الیافی و كربنی، علاوه بر اینكه سلامتی و بهداشت مداوم آب آشامیدنی شما را تضمین می كند، همچنین باعث كاهش چشمگیر هزینه های نگهداری دستگاه نیز خواهد شد.

آیا ممكن است فیلترهای دستگاه زود تر از شش ماه نیاز به تعویض داشته باشند؟
چنانچه ذكر شد حداكثر زمان استفاده از فیلترهای پیش تصفیه 6 ماه میباشد. این زمان ، بیانگر حداكثر عمر مفید پیش فیلتر ها است . لذا باتوجه به كیفیت آب منطقه ممكن است فیلترها زودتر از موعد نیــاز به تعویض داشته باشند. جهت كسب اطلاعات بیشتر با نماینده فروش و خدمات پس از فروش مستقر در منطقه خود مشورت كنید.

سفارش پک فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

فروش عمده انواع فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی

کارشناسان فنی واحد خدمات پس از فروش ما همواره آماده پاسخگویی به مشکلات و سوالات مصرف کنندگان خواهند بود.

تماس 09199821212  -77187177

 

 

 

کارشناسان فنی شرکت همواره آماده دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستند

راههای ارتباطی از طریق شبکه های اجتماعی

     

تلفن تماس
(+98 21 77245202 )
(+98 21 77187181 )

جهت ثبت سفارش در ساعات غیر اداری عدد یک را به سامانه زیر ارسال کنید

0919 982 12 12