آموزشی

نحوه کارکرد کپسول پساب در دستگاه تصفیه آب

در دستگاههای اسمز معکوس یک قطعه ریز به کوچکی بند انگشت وجود دارد که به آن کپسول پساب می گویند که درواقع نقش مفیدوسازنده آن کنترل آب دورریز دستگاه می باشد که حدودا ۹۵الی ۹۹درصد از مواد مضرونامناسب برای بدن محلول در آب رو جدا میکند. کپسول پساب نوعی بک واش دستگاه تصفیه آب می باشد که ممبران را نیز شست و شو می دهد.

کپسول پساب کجا قرار داردوچگونه کار میکند؟

دردستگاههای اسمز معکوس یک فیلتر ممبران وجود دارد که داخل یک هوزینگ قرارگرفته است که دوخروجی دارد یک خروجی برای آب تصفیه شده وسالم از دستگاه است که به سمت شیر خروجی میرود وخروجی دیگرکه کپسول پساب در انجا قرار دارد وظیفه کنترل ومحدود کردن خروجی آب فاضلاب را دارا می باشد که درواقع موجب می شود فشار در پشت مسیر کپسول وداخل ممبران افزایش یافته وآب تصفیه در مسیر آب خروجی با فشار بیشتر خارج شود و لازم به ذکر است که میزان فشار بستگی به میزان نمک محلول درآب دارد،به طور معمول آب خروجی از کپسول پساب باید چهار برابر میزان خروجی آب سالم از دستگاه باشد ولی ممکن است به مرور زمان مقدار این آب خروجی به دلیل گشاد شدن فیلتر ممبران کمتر شود.

کپسول پساب چه موادی رو حذف وتصفیه می کند؟

یونها ونمکهای محلول ،مواد شیمیایی آلی،کلوییدها وباکتری ها وذرات آرسنیک و سدیم ومس وکلر وفلوراید حذف می شوند.

ضرورت استفاده از دستگاههای اسمز معکوس

استفاده از این دستگاهها علاوه بر مقرون به صرفه بودن به علت ایجاد آب خالص که نقش کاتالیزور را برای بدن ایفا می کند موجب عملکردبهتر دستگاههای بدن از جمله کلیه وکبد که نقش آنها خروج سموم ونمک اضافی می باشد بسیارمفید وموثر است.

Related Posts

6 thoughts on “نحوه کارکرد کپسول پساب در دستگاه تصفیه آب

 1. رامین مقدمی گفت:

  سلام وقت بخیر از کیفیت محصول بسیارراضی هستم و ازعملکردو توضیحات تکنسین نصب دستگاه درمورد کپسول پساب که بایدمتناسب با ظرفیت ممبران باشه تا از هدررفت آب جلوگیری بشه تشکر میکنم.

 2. sode farahani گفت:

  slm matlab mofidi hast dar morede sayer qatehaye dastgah ham bezarid jalebe

 3. بهاره خرمی گفت:

  با خوندن این مقاله متوجه شدم که این قطعه کوچک خیلی مهم وکارآمده واز هدررفت بیش از حد آب جلوگیری میکنه ممنونم از مطلب خوبتون

 4. پیراسته گفت:

  سلام ممنون که باگذاشتن این مقاله مارو بیشتر باعملکرد دستگاه آشنا کردین کیفیت آب سالم که از دستگاه خارج میشه خیلی مهمه وحتی اگه یکی از قطعات خوب کارنکنه نتیجه مطلوب رو از دستگاه نمیگیریم.

 5. فرخنده درزی گفت:

  باسلام واحترام به نظر بنده داشتن آگاهی کافی واطلاعات در زمینه دستگاهی که داریم ازش استفاده میکنیم وبخش اعظم تامین آب سالم که به سلامتیمون مربوط میشه رو به عهده داره خیلی خوب ومهمه و همچنین نحوه صحیح استفاده از دستگاه

 6. عباس محمدی گفت:

  سلام. در سیستمهای تصفیه آب خانگی، آیا این ریسک وجود ندارد که از فاضلاب منزل، بو یا آلودگی در جهت عکس کپسول محدود کننده خروجی پساب به داخل ممبران برگردد؟ اگر این احتمال وجود دارد، آیا میتوان بین کپسول محدود کننده خروجی پساب و نقطه اتصال به فاضلاب منزل یک قطعه یک طرفه سوپاپ‌دار اضافه نمود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *